Izvor: Blic, 27.Jul.2001, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Apoteke troše zalihe

Apoteke troše zalihe

BEOGRAD - Povodom tvrdnji iz Ministarstva zdravlja da preti nestašica lekova usled nepotpisivanja novih ugovora između domaćih proizvođača lekova i Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje, mr Vukica Kocić-Pešić, nadležni direktor u Apotekarskoj ustanovi 'Beograd', za 'Blic' kaže:

- Poslednjih nedelju dana apoteke ne dobijaju lekove pošto nije potpisan ugovor između proizvođača i Fonda. Dakle, isporuka lekova nije bilo, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << osim male isporuke preko 'Farmaceuta bez granica' od kojih smo dobili sprejeve za astmu. Nema svih lekova kojih je bilo u ranijem periodu, ali za sada još ima paralela i određenih zamena. Sa paletom lekova sa kojom sada raspolažemo, možemo da pokrijemo potrebe tržišta još 10-15 dana - kaže Pešić. Prema njenim rečima, trenutno u našim apotekama nema 'trentala', 'propafena', 'laseksa', antibiotika iz grupe cefalosporina. Insulina ima u apoteci 'Aleksandar Jeličić', dok se isporuke Novolekov isnulina očekuju ovih dana.

- S obzirom da je sezona godišnjih odmora nije zabeležena već navala i pritisak na apoteke, zbog aktuelnih dešavanja između Fonda i proizvođača. Očekujemo da će već od sledeće nedelje, početi normalne isporuke lekova, jer se ova situacija mora nekako razrešiti - kaže Pešić, dodajući da ih zvanično niko nije obavestio kada mogu očekivati nove isporuke.

K.P.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.