Izvor: Kurir, 25.Okt.2011, 08:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
AUTO-GAS POSKUPLJUJE ZA 10 ODSTO
Beograd - Cene naftnog gasa luduju! U poslednjih šest meseci, sa 56 dinara, koliko je koštao u maju, auto-gas je poskupeo za čak 14 dinara. Na pumpama u Srbiji aktuelna cena je od 67 do 70 dinara, dok je u maju bila 56. Međutim, izgleda da ni to nije dovoljno.
Beograd - Cene naftnog gasa luduju!
U poslednjih šest meseci, sa 56 dinara, koliko je koštao u maju, auto-gas je poskupeo za čak 14 dinara. Na pumpama u Srbiji aktuelna cena je od 67 do 70 dinara, dok je >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << u maju bila 56. Međutim, izgleda da ni to nije dovoljno.
Nebojša Atanacković, predsednik AD „Nafta“, za Kurir kaže da je uobičajeno da TNG poskupi zimi pa se, kako kaže, očekuje da TNG poskupi, i to za 10 odsto!
- Opšte je poznato da TNG imamo samo zbog šireg asortimana, zarada po litru je niža od pet dinara, tako da je povećanje cene neminovno - kaže Atanacković. On podseća da u EU TNG ne koriste samo automobili već se koristi i za grejanje.
Inače, prema zvaničnoj statistici, svaki šesti vozač koristi ovo ekološko gorivo.
(N. K.)
Tržište nafte na srpski način
Izvor: RTS, 25.Okt.2011
Uprkos otvaranju naftnog tržišta, pojeftinjenja goriva nije bilo. NIS je snizio cene lož-ulja za 15 dinara, ali se to još uvek nije odrazilo na cene na pumpama...Već deset meseci od otvaranja naftnog tržišta u Srbiji nije zabeleženo nijedno znatno pojeftinjenje goriva. Gledajući kretanja cene...
Kurir: U zadnjih šest meseci sa 56 koliko je koštao u maju, gas je poskupeo za čak 14 dinara
Izvor: Moto.rs, 26.Okt.2011, 00:17
U poslednjih šest meseci, sa 56 dinara, koliko je koštao u maju, auto-gas je poskupeo za čak 14 dinara. Na pumpama u Srbiji aktuelna cena je od 67 do 70 dinara, dok je u maju bila 56. Međutim, izgleda da ni to nije dovoljno. Nebojša Atanacković, predsednik AD „Nafta“, za Kurir kaže...







