Izvor: B92, 01.Apr.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ASNS: Policija tukla radnike
Beograd -- Predsednica ASNS-a Ranka Savić ponovila je tvrdnje da je policija na protestu 30. marta povredila nekoliko članova tog sindikata.
Predsednica Asocijacije slobodnih i nezavisnih sindikata Ranka Savić ponovila je da je na protestu 30. marta, policija upotrebila silu i povredila nekoliko članova te sindikalne organizacije. Ona je negirala tvrdnje načelnika beogradskog SUP-a Milorada Simića da policija nije upotrebila silu, već da je samo sprečila da vozilo sa razglasom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bude parkirano ispred zgrade Vlade Srbije.
"Pod punom moralnom i svakom drugom odgovornošću demantujem ono što je rečeno. Naime, ono što ja osećam posle protesta, odnosno bol u kičmi, leđima i u ruci, imam i izveštaj lekara specijaliste. Vi morate na reč da mi verujete da sam ja u ovom periodu od godinu dana čula svašta za radnike, ali zaista nisam čula da su skloni samopovređivanju", rekla je Ranka Savić.













