Izvor: RTS, 22.Mar.2023, 13:58

Рације широм Немачке у оквиру истраге о Грађанима рајха – ухапшена једна особа, рањен полицајац

Немачке власти ухапсиле су данас једну особу која је осумњичена за покушај убиства, након што је полицајац рањен током рација на 20 имања у Немачкој и Швајцарској у истрази повезаној са крајње десничарским покретом "Грађани рајха"
Нису извршена >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << друга хапшења, додаје се у саопштењу немачког тужилаштва, преноси Ројтерс.Нису извршена друга хапшења, додаје се у саопштењу немачког тужилаштва, преноси Ројтерс.
Раније је саопштено да је један полицајац лакше рањен током рација у седам немачких покрајина, у оквиру истрага о крајње десничарском покрету "Грађани рајха".
Немачка полиција је прошле године у највећој антитерористичкој акцији досад ухапсила 25 људи, а било их је осумњичених 50, због оптужби да су били део завереничке групе која је желела да изврши државни удар и постави за националног лидера једног потомка немачке династије.
"Грађани рајха" не признају савремену Немачку као легитимну државу.

Nastavak na RTS...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.