Izvor: DobreVesti.rs, 18.Jul.2014, 17:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Maksimovićeva četvrta, Pletikosić šesti u Granadi

GRANADA - Ivana Maksimović, reprezentativka Srbije u streljaštvu, osvojila je četvrto mesto MK puškom trostav tri puta 20 metaka na prvoj „Velikoj nagradi Huana Karlosa“ u Granadi na strelištu na kome će se u septembru održati Šampionat sveta, sa 421,8 krugova, dok je najbolji plasman u disciplini MK puška 60 metaka ležeći zabeležio Stevan Pletikosić osvajanjem šestog  mesta. U finalu u ovoj disciplni gađao je i Nemanja Mirosavljev i zauzeo sedmu poziciju.

Maksimovićeva je u finale ušla kao treća sa 581 krug (196, 200, 183) iza Brise (Francuska) 585 i Furer (SAD) 582 kruga. Finale je završila na najnezahvalnijem četvrtom mestu, iza Ser Ksi Ang (Singapur)  456,4, Amande Furer (SAD) 454,1 i Loren...