Izvor: DobreVesti.rs, 24.Jun.2024, 11:15
IZLOŽBA: Pasaž u salonu
Izložba “Pasaž u salonu, i druga mesta susreta umetnosti i života”, rezultat istraživačkog rada sa samoorganizovanim grupama marginalnih umetnika Pleme F20 i Bitlsti, biće otvorena 25. juna u 19 časova u Salonu Oto Bihalji-Merin i 27. juna u 20h u Uličnoj galeriji.
Ova kompleksna, dvodelna izložba predstaviće radove kolektiva koji zadržavaju uzbudljivi liminalni status konstantnog proizvođenja sadržaja negde između umetnosti i života.
Autorski tim izložbe čine Milica Ivić, Džoana Markade-Mot i Sofija Pašalić i kolektivi Pleme F20 i Bitlsti. Izložba je realizovana kao deo saradnje između Muzeja naivne i marginalne umetnosti i Ulične galerije iz Beograda.
Milica...







