U retrovizoru

Izvor: Vesti-online.com, 06.Dec.2012, 09:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U retrovizoru

Bora Drljača je leta 2001. imao turneju u Engleskoj i pohvalio se da mu je publika toliko skandirala na kratkoj pauzi da je rekao: "Jesam ja Drljača, ali imam dušu".

 

* Jedan stariji Holanđanin pokušao je da uruči buket ruža Miloševiću u Sheveningenu revoltiran "licemerjem tribunala". Stražari nisu hteli da prime cveće, pa ga je on iznerviran bacio na pod. Tvrdio je da je Sheveningen svojevremeno služio nacistima za zatvaranje pripadnika pokreta otpora.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << />
 

* U Beogradu proslavljena prva godišnjica petog oktobra, a pred Saveznu skupštinu stigao i Džo Bagerista sa bagerom na kamionu, jer se posle revolucije pokvario.

 

* U Hercegovini registrovan 51 slučaj karcinoma pluća za godinu dana.

 

* U okolini Banjaluke ubijena besna lisica, a prijedorski ribolovci se požalili da je uništen ceo riblji fond u okolnim vodama.

 

* U Sremskoj Mitrovici smenjena upravnica zatvora Olivera Jelkić zbog bekstva četvorice zatvorenika.

 

* Makedonske drvoseče odbile su da idu na planinu Karadžicu da bi odsekle novogodišnju jelku za centralni trg u Skoplju. Drvoseče priznale da se plaše da će nabasati na albanske teroriste.

 

* Marko Nikolić, kao stipendista "Vesti" otišao na Kembridž da studira medicinu.

 

* Inženjer borske topionice Boža Bogdanović optužio RTB da je 1986. i 1987. prerađivao nuklearni otpad.

 

* Vesna Rivas pevala na otvaranju hotela Šervud u Prijedoru i vidno raspoložena izjavila da joj je neispunjena želja da nađe jednog kršnog Krajišnika.

 

* Toma Nikolić rekao da će radikali pištoljima braniti svog vođu Šešelja od Haškog tribunala, dok su socijalisti merkali Miloševićevu fotelju.

 

* Alija Izetbegović krajem 2001. primio u Dubaiju nagradu islamskih zemalja - ličnost godine.

 

* U niškoj hitnoj pomoći pacijent posle pregleda izvadio ručnu bombu. Policija ga je razoružala posle 15 minuta i odvezla u psihijatrijsku ustanovu.

 

* Jeromonah Kozma iz Berlina uprkos zabrani služio liturgiju u iznajmljenoj katoličkoj crkvi i pričestio sveštenike i monahe. Vladika Konstantin ga isključio iz SPC.

  Barometar života

U Novoj Varoši u jesen 2001. završeno renoviranje Iskender-pašine džamije, koje je koštalo 40.000 maraka, a priloge su dala preduzeća, vernici, ali i mnogi Srbi iz Nove Varoši. U modnoj konfekciji Ubljanka iz Uba radnici smenili rukovodstvo i za direktora postavili kvalifikovanog krojača. Navio ponovo počeo da proizvodi košer šljivovicu, popularno zvanu jevrejka, a ceo proces proizvodnje nadzirao je glavom i bradom - rabin. Borsko porodilište okrečili posle 10 godina, i to usred zime. Evropska policija upozorila da je Evropa preplavljena lažnim novčanicama od 50 i 100 evra koje se štancuju na Balkanu.

  Sport pod lupom

Hrvatski reprezentativac Robert Prosinečki žalio se javnosti da mu Dinamo duguje 800.000 dolara, iako je imao dogovoren susret, direktor Dinama je pobegao sa sastanka. Prosinečki je rekao da im neće oprostiti zaostale plate. Teniserke sestre Vilijams zaradile su sedam miliona dolara za žvakanje žvaka riglia. Venus Vilijams se već upisala u istoriju kao sportistkinja koja je dobila najviše novca za reklamu - pet miliona dolara od Riboka.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.