Izvor: Vesti-online.com, 04.Nov.2013, 12:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U Kozari se druže i praunuci
Članovi, uprava i prijatelji Srpsko-nemačkog kulturnog sportskog i informativnog centra Kozara iz Štutgart-Fojebaha proslavili su 35 godina postojanja, uspešnog druženja i negovanja tradicije, sporta i kulture svoga naroda u glavnom gradu Baden-Virtemberga.
Veliki jubilej ne samo za članove prve generacije Srba koji su došli za Nemačku već i za njihovu decu, unuke pa i praunuke koji povremeno zajedno dolaze da čuju priče kako se nekad živelo, kako je bilo na početku >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << i kako je izgledalo druženje bez mobilnih telefona i interneta.
Kroz prostorije Kozare prošlo je mnogo članova, mnogi nisu više među živima, ali se prisutni njih rado sete i popiju po koju za pokoj duše. Te večeri se dosta pričalo o mnogim druženjima, sportskim takmičenjima, zajedničkim akcijama ali i nesrećnim godinama po srpski narod kada su se udruživali i pomagali kako bi bar na trenutak napaćeni narod u svim srpskim državama na trenutak mogao da zaboravi svoje brige.
OPŠIRNIJE PROČITAJTE U ŠTAMPANOM IZDANJU DNEVNOG LISTA "VESTI"
Nastavak na Vesti-online.com...













