Izvor: Vesti-online.com, 24.Okt.2012, 13:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srbija mi je uvek u srcu!
Posle najdužeg raspusta, koji je usledio posle maturskog ispita u gimnaziji, od polovine oktobra, za Aleksandra Majstorovića iz Kila počinju studentski dani na Poljoprivrednom fakultetu Univerziteta "Kristijan Albret" u Kilu.
ZARADIO DŽEPARAC: Aca radio na festivalu u Kilu
- Nekako je prirodan moj izbor. Kolebao sam se između ekonomije i poljoprivrede, ali ovaj deo Nemačke je poljoprivredno područje kao i veći deo naše Srbije, pa >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << ću možda kroz profesiju uspeti da uspostavim saradnju između dve zemlje, što je moja velika želja, jer mi je zemlja mog porekla u srcu - priča Majstorović.
- Ovog leta sam ostvario jedan veliki san, a to je da bez prekida provedem više od pet nedelja u Srbiji.
Aleksandar sa Dudom Ivkovićem i bratom Aleksandrom Šarićem
Aleksandar Majstorović je rođen u Nemačkoj i koliko on pamti nikad nije mogao duže da ostane u Srbiji, jer su boravci bili ograničeni dužinom školskog raspusta
- Uspeo sam da svoj najduži raspust rasporedim tako da u otadžbinu odem početkom jula, a vratim se u Kil početkom septembra. Pun sam divnih utisaka i uspomena. Lepote Srbije i dobrota našeg naroda su me uvek oplemenjivale, a od ovog leta sam siguran da tamo potpuno pripadam - kaže Aleksandar.
Aleksandar je u Srbiji mnogo vremena proveo u selu Tulari kod Uba, kod babe i dede, gde je rame uz rame sa njima radio u štali, hranio krave, plastio seno, ali je imao vremena i za druženje sa braćom Aleksandarom, Markom, Darkom i brojnim drugarima. Posetio je i tetku u Obrenovcu. Bio je na svadbi u Knjaževcu kod drugarice iz Kila i osim što se dobro proveselio upoznao je Istočnu Srbiju i peo se po planini Babin Zub na granici Srbije i Bugarske.
- Oduvek mi se dopadao Beograd, a ovog leta sam iskoristio priliku da naš glavni grad, gde živi moj stric, predstavim svojim drugovima iz Kila i Danske Jonatanu Hektu i Matsu Kampenu. Tako sam se u Srbiji našao u ulozi ponosnog domaćina. Moje goste je oduševio Kalemegdan, Ada, Avala, kao i bogat noćni život koji nudi Beograd, a imali su priliku da dožive i jednu fudbalsku utakmicu na "Marakani". Sve im se veoma dopalo, pa im je bilo lako da se uključe u veliko veselje uz muziku, koje je priredio moj brat od tetke Dušan Šarić, kao novopečeni otac. Slavili su s nama kao da su Srbi.
"Šlag" na kraju
Na povratku u Nemačku Aleksandar je među putnicima na aerodromu primetio košarkašku reprezentaciju Srbije i legendarnog Dudu Ivkovića.
- Imao sam priliku da popričamo, da se fotografišemo i da im poželim mnogo uspeha. Za mene to nije bio samo susret sa poznatim ličnostima. Košarka je moj omiljeni sport koji sam i trenirao diveći se mom imenjaku Aleksandru Đorđeviću. Na kraju ovog predivnog raspusta u otadžbini ni najbolji režiser ne bi smislio ovako efektan završetak - kaže Aleksandar.
Nastavak na Vesti-online.com...










