Izvor: Vesti-online.com, 01.Feb.2013, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Recital o Rastkovom delu
Složno i veselo u Filingen-Šveningenu proslavljen je Sveti Sava. Nakon liturgije u hramu Svetog arhangela Mihaila gde je bogoslužio protonamesnik Milenko Marković prisutni su prešli u Svetosavski dom do hrama, gde su obeležili dan prvog srpskog arhijereja.
Svetosavska akademija započela je svetosavskom himnom. Nakon slavskog obreda ovogodišnjih kumova porodica Aranđelović, Tomer i Marković pročitan je životopis Svetog Save. Potom su se učenici >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Dopunske škole na srpskom jeziku i veronauka iz Filingen-Šveningena, Blumberga i Albštata koje podučavaju učiteljica Ljiljana Kostić i sveštenik Marković predstavili svojim programom. Oni su veoma lepo recitovali pesme posvećene Svetom Savi, pevali pesme i prisutnima prenosili jasne misli i dela Rastka Nemanjića. Program je vodila 12-godišnja Sanja Ilić bez greške i treme.
Svečanost su ulepšala i deca, igrači dva kulturno-umetnička društva Dukati i Jelek, a potom su sve prisutne kumovi ovogodišnje slave častili bogatim svetosavskim paketićima.
Domaćini naredne slave su porodice Milić, Adamović i Mandić. Sveštenik Marković se zahvalio svima na dolasku, na učešću na Akademiji kao i članovima Svetosavske omladinske zajednice i članicama Kola srpskih sestara na bogatom ručku i na realizaciji proslave, roditeljima mladih folkloraša kao i samim folklorašima. Uz divan muzički program, gde je prisutne zabavljao Ljubiša Laković, proveo se divan dan u slozi i ljubavi, upravo onako kako je Sveti Sava i zagovarao.
Nastavak na Vesti-online.com...
Svetionik srpstva
Izvor: Vesti-online.com, 01.Feb.2013
Nedavno su u našoj crkvi u Belpu kraj Berna, nakom svečane liturgije koju je služio sveštenik Stanko Marković, učenici dopunske nastave na srpskom jeziku obeležili dan Svetog Save.










