Opet zvoni zvono na Grmeču

Izvor: Vesti-online.com, 29.Okt.2013, 12:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Opet zvoni zvono na Grmeču

Crkva Petra i Pavla u Gornjoj Sanici na Grmeču skoro je obnovljena nakon 20 godina od vremena kada je, u ratu, teško oštećena. Proteklog vikenda, ponovo se čulo i zvono crkve, u vreme kada su Grmečlije u Srpskoj narodnoj odbrani u Sidneju sakupljali još novca za obnovu hrama u zavičaju.

Prikupljanje novca organizovala je grupa od šestoro prijatelja čije je srce i dalje na Grmeču. Dragica Čanak-Kekuš, rodom baš iz Gornje Sanice, jedna je od njih:

 

>> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << />- Razgovarala sam preko Skajpa sa sestrom i ona mi je rekla da je za Petrovdan tamo bilo mnogo ljudi na zboru, kao i da je crkva uveliko počela da se obnavlja. Moj muž Dušan i naš prijatelj Damir Lukinović slušali su taj razgovor i njih dvojica su se zapravo dogovorila da organizujemo zabavu i sve što se sakupi da pošaljemo u otadžbinu. Pridružili su se, naravno, Damirova supruga Alenka, kao i Svetlana i Dragiša Pavlović i nas šestoro je organizovalo ovo veče - kaže Dragica.

 

OPŠIRNIJE PROČITAJTE U ŠTAMPANOM IZDANJU DNEVNOG LISTA "VESTI"

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.