Izvor: Vesti-online.com, 18.Jun.2014, 13:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Matursko veče za pamćenje
Prošlog vikenda konzulat Republike Srbije u Cirihu bio je mesto okupljanja 70 maturanata iz kantona Cirih, Argau, Bazela i Lucerna, koji po tradiciji sa njihovim profesorima i roditeljima obeležavaju uspešan završetak izučavanja maternjeg jezika, uz koje sledi i uverenja o završenom posebnom programu obrazovanja i vaspitanja u inostranstvu.
Maturanti Buksa i Bazela u prostorijama društva u Šenenverdu
- Pomalo smo tužni što se opraštamo od svoje >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << učiteljice i drugara. U dopunskoj školi je bilo lepo, zanimljivo. Puno smo naučili i saznali u njoj, ovo matursko veče bilo je za pamćenje i sećaćemo ga se celog života - rekle su ushićeno Julijana Milenković, Tatjana Stanković, Sara Lukić i Tiana Grujić.
Druženje maturanata Buksa i Bazela proteklo je u prijatnoj atmosferi i potrajalo je do ranih jutranjih sati.
Posle ceremonije u Generalnom konzulatu u Cirihu đaci odeljenja u Buksu i Bazelu nastavili su matursko slavlje u prostorijama SKUD "Vuk Karadžić" u Šonenverdu.
Osnovce i njihove roditelje u ime svih profesora pozdravio je mr Miško Jovanović rekavši da je ovo veoma lepa tradicija, da đaci baš na ovom mestu prime svoja uverenja o završenom osmogodišnjem školovanju na srpskom jeziku i poželeo im puno uspeha u daljem školovanju napomenuvši da istraju, neguju i dalje svoj jezik, kulturu i tradiciju.
Svaki profesor prozvao je svoj maturante podelio im uverenja o završetku osmogodišnje škole, pozdravio se sa njim i dodelili im prigodne poklone - knjige i CD "Moja Srbija".
Profesorka Radojičić sa učenicom Valentinom Kolundžić
Od svojih đaka oprostili su se profesori Miško Jovanović, Snežana Saronjić, Milica Krstić, Jelena Kenda, Gordana Nikolić, Jelena Todorović-Lazić, Romana Radović i Anđelka Krasojević.
Đaci iz Buksa i Bazela su iskoristili matursko veče na najbolji način, uz dobru muziku bili su neumorni u igri do ranih jutranjih sati u Šoneverdu. Roditelji na čelu sa Danijelom Milenković priredili su maturantima gala večeru, tortu i druge poslastice.
Vrlo emotivan oproštaj bio je sa njihovom učiteljicom Anđelkom Krasojević koja ih je učila svih osam godina.
- Želim vam da postanete dobri i valjani ljudi da i dalje usavršavate svoj jezik, da ga ne zaboravite, čuvate i negujete. Položili ste svoj prvi ispit zrelosti, želim vam puno uspeha u budućem školovanju i životu i da se sa zadovoljstvom sećate ovih trenutaka koje smo zajedno podelili - između ostalog rekla je profesorka Krasojević.
- Veče je izvanredno, baš smo se lepo opustili i družili, pri dolasku sam razmišljao kako će sve proteći, da li će biti na druženju neko koga poznajem, ali sve je proteklo odlično - rekla nam je maturant Bojana Radović iz Bazela.
- Lepo smo se družili u školi, mnogo toga naučili, danas se rastajemo i pomalo sam setna zbog toga - bila je iskrena Valentina Kolundžić, učenica profesorke Jasne Radojičić.
Učiteljica sa Davidom
David mnogo naučio
- Sada kad je došao kraj osmogodišnjem školovanju, žao mi je što se rastajem od drugara i učiteljice. Bilo je mnogo lepih i nezaboravnih dana , puno sam naučio u našoj školi i sve drugare kao i učitelje nosiću u svom sećanju - rekao je David Spisić iz Bruga koga je u osmom radredu učila nova profesorka Snežana Šaronjić, a prethodnih sedam godina Gordana Nikolić.
Nastavak na Vesti-online.com...





