
Izvor: Prva.rs, 16.Nov.2017, 13:09 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Priče misterije i magije" Ota Oltvanjija u prodaji od 17. novembra
"To su priče iz najnovije faze mog stvaralaštva“, objasnio je Oltvanji i dodaje:
"One u poznatom pronalaze misteriju, u banalnom magiju. Bilo da su realistične ili fantastične, slažu se bolje jedne uz druge nego što je iko mogao da se nada, ponajmanje autor".
U zbirci je sadržano dvanaest svetova koji preispituju ovaj naš: Da li ste čuli za teoriju zavere o tome zašto nastaje gužva u saobraćaju svaki put kad padne kiša? Kakva čuda moraju da se dogode da bi dečak koji >> Pročitaj celu vest na sajtu Prva.rs << ne želi da bude pripadnik nijedne od suparničkih maloletničkih bandi izbegao izbor koji mu okolina nameće? Šta bi čovek uradio kada bi mu turistička agencija ponudila putovanje u prošlost?
U svojoj novoj knjizi Oltvanji nudi odgovore na ova i brojna druga pitanja, pri čemu ne samo da se hvata ukoštac sa sve većim promenama sveta već nam pruža retko uzbudljivu priliku da se zapitamo o pravoj prirodi naše svakodnevice i saznamo šta se sve krije iza njenih kulisa.
Oto Oltvanji je autor nekoliko romana u kriminalističkom i fantastičnom ključu, od kojih je poslednji, „Iver“, svojevrsni „triler o porodici i za porodicu“, objavljen u izdanju Lagune. Sa engleskog je preveo više naslova savremene svetske književnosti.
"Priče misterije i magije" od 17. novembra možete kupiti u svim knjižarama Delfi, Laguninim klubovima čitalaca, onlajn knjižari www.delfi.rs i na sajtu www.laguna.rs.