Izvor: NaDlanu.com, 24.Nov.2011, 12:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Neozbiljni pesimisti
U subotu, 3. decembra u klubu "Gun" svoj koncert imaće grupa "Neozbiljni pesimisti"!
Neozbiljni pesimisti su grupa entuzijasta okupljena oko ideje kulturnog oplemenjivanja nacije i pokušaja obraćanja omladini, naročito onoj moralno posrnuloj koja odrasta pod uticajem velikih medijskih kuća koje svesno nameću kulturni i modni imidž širokim masama ljudi i koje stvaraju uniformisanu omladinu iskrivljenog shvatanja i sistema vrednovanja. Neozbiljni pesimisti se zalažu za očuvanje >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << tradicionalnih vrednosti i borbu protiv globalizma.Iz pomenutih razloga, tekstovi pesama ovog neobičnog benda su uglavnom mračni i gorki, upakovani u vesele, lake note, prihvatljive širokim narodnim masama. Naziv Neozbiljni pesimisti, u stvari, opisuje muziku koju bend stvara.Pored velikog broja samostalnih nastupa, Neozbiljni pesimisti su nastupali i na brojnim festivalima kao što su Exit, Dani piva u Zrenjaninu, Kulpin Fest, Festival prijateljstva Goražde, Ritam Evrope u Novom Sadu… Album prvenac ,,Neka bude što biti ne može'' objavljen je pod etiketom SKC Novi Sad 2010. godine, a kako članovi benda navode, predstavlja ,,dugo očekivano čedo muziciranja, neprespavanih noći, mukotrpnog mentalnog i fizičkog rada Neozbiljnih pesimista”.Ulaznice: 300 dinara u pretprodaji , 400 dinara na ulazu u klub.





