Izvor: RTS, 12.Avg.2010, 16:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rusija zabrinuta za kosovske manastire
Ustupanje kontrole nad srpskim svetinjama na Kosovu i Metohiji kosovskoj policiji može dovesti do povećanja napetosti, izjavio portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova Andrej Nesterenko.
Moskva je zabrinuta zbog situacije u kojoj se nalaze srpske svetinje na Kosovu i Metohiji i smatra da ustupanje kontrole kosovskoj policiji može dovesti do povećanja napetosti na Kosovu, izjavio je portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova Andrej Nesterenko.
"Delimo >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << zabrinutost vlasti Srbije i Srpske pravoslavne crkve, jer takve namere prete da dovedu do dodatne napetosti, provociraju rast nepoverenja srpskog naroda prema spremnosti međunarodnih mirovnih snaga da ispunjavaju svoje obaveze", navodi se u izjavi Nesterenka.
Portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova ocenio je da će namera Snaga za Kosovo da predaju na čuvanje najvažnije kulturno-religijske objekte na Kosovu i Metohiji lokalnoj policiji, "i to bez saglasnosti srpske crkve, dovesti u opasnost očuvanje srpskih manastira" i otežati rad SPC u pokrajini.
Andrej Nesterenko izrazio je nadu da će situacija u kojoj su srpske svetinje na Kosovu biti rešena u dijalogu sa Beogradom i Srpskom pravoslavnom crkvom.











