Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 28.Jul.2020, 13:30
Testiranje na antitela u privatnim laboratorijama
Od danas su moguća testiranja na antitela na virus korona i u pojedinim privatnim laboratorijama. Prema rečima direktora "Medlaba" dr Milana Ubavića, osim testova na ukupna antitela, ta laboratorija od sutra raspolaže i testovima na odvojena antitela, koji su daleko sigurniji i pouzdaniji za utvrđivanje eventualne infekcije.
Govoreći o tome kada je najbolji trenutak da se testiramo na antitela klase IgM , koji pokazuju da li je pacijent trenutno zaražen, dr Ubavić >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << ističe da nije neophodno testiranje ujutro na prazan stomak.
"Krv se može izvaditi preko dana, a bitno je samo da pacijent izbegava velike količine masne hrane jer bi to moglo da utiče na rezultate testa", objašnjava dr Ubavić.
Iako testiranje na antitela podrazumeva klasično vađenje krvi iz vene, pacijenti mogu da dođu u laboratoriju u bilo koje doba dana.
"Ukoliko neko ima blaže simptome poput gubitka mirisa i ukusa uz neka lakša zamaranja, može da uradi klasu IgM , ali predlažem da to bude nakon 3 do 5 dana od izbijanja prvih simptoma", ističe dr Ubavić.
U čekaonici laboratorije boravi samo dozvoljen broj pacijenata, koji potom na testiranje ulaze pojedinačno. Obavezno je nošenje maski, a obezbeđena su dezinfekciona sredstva, naglašava dr Milan Ubavić iz "Medlaba" .
Pogledaj vesti o: Coronavirus
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






