
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Apr.2020, 17:26
Hospitalizovano 3.164 obolelih
Epidemiolog Darija Kisić Tepavčević saopštila je danas da je 3.164 obolelih od virusa korona hospitalizovano, od kojih je njih 95 na respiratoru.
Na Infektivnoj klinici KCS smešteno je 63 pacijenta, u staroj zgradi niškog Kliničkog centra 160, a u novoj 279 osoba. U KC Vojvodine smešteno je 80 pacijenata, u KC Kragujevac njih 87.
U KBC "Dr Dragiša Mišović" hospitalizovano je 229 osoba, među >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << njima 32 dece, 23 majke, šest beba od kojih tri pozitivne, kao i sedam porodija od kojih su tri pozitivne, te šest trudnica.
Na Pulmološkoj klinici KCS nalazi se 81 pacijent, u KBC "Zemun" 308, a u KBC "Zvezdara" njih 307.
U Opštoj bolnici je 115 pacijenata, u leskovačkoj bolnici 127, a u VMC "Karaburma" 54, a na Insitutu Banjica 200.
Na Beogradskom sajmu je 216 ljudi, u Domu studenata u Nišu 149, a Učeničkom domu Niš 106.
Na Novosadskom sajmu je 91 osoba, u Srednjom medicinskoj školi "Dva heroja" u Novom Pazaru 41, na Infektivnom odelenju novopazarske bolnice 19.
U Hali sportova u Kruševcu smešteno je 44, a u čačanskoj Plavoj hali 14 ljudi.
U banji Junaković nalazi se 48 osoba, Selters u Mladenovcu 46, u Banji Koviljači 56, Specijalnoj bolnici "Merkur" u Vrnjačkoj banji 48, a u Niškoj banji 157.
Kada je reč o socijalnim ustanovama, virus je potvrđen kod ukupno 534 korisnika i 131 zaposlenog, a ukupno u 31 ustanovi socijalne zaštite.
"Do ovog momenta, zabeleženo je da su izlečene 44 osobe koje se nalaze u ovim ustanovama", rekla je Kisić Tepavčević.
Ona je navela da se u privremenoj bolnici u niškoj hali Čair u momentu zatvaranja nalazio 31 pacijent i dodala da će i ostale privremene bolnice biti zatvorene kada se broj pacijenata toliko smanji da mogu da se preraspodele u druge ustanove.
"Svi smo bili euforični i srećni što smo bili u mogućnosti da zatvorimo Čair i nadamo se da neće biti potrebno da je ponovo otvaramo", rekla je Kisić.
Govoreći o validnosti testova na Kovid 19, rekla je da je postojanje "lažno pozitivnih" i "lažno negativnih" rezultata ono što uvek brine struku, a pre svega ako se na testu pokaže negativan rezultat, a osoba je inficirana virusom.
"To znači da se pacijentu kaže da nije zaražen, a ako nema simptome on se onda bezbedno kreće i može da širi infekciju, rekla je Kisić.
Dodala je da je problem i ako je rezultat pozitivan, a testirani zapravo nema Kovid 19 jer saopštavanje netačnog rezultata izaziva stres.
"Dešavaju se takvi slučajevi, a ako je bilo etičkih propusta u saopštavanju rezultata u pojedinačnim slučjavima, svi će snositi odgovarajuće posledice", rekla je Kisić.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...