Izvor: B92, 24.Okt.2013, 15:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Odbijen zahtev za ponovni postupak
Beograd -- Krivično vanpretresno veće Višeg suda u Beogradu donelo je rešenje kojim je odbijen zahtev za ponavljanje krivičnog postupka vođenog zbog ubistva Brisa Tatona.
Takav zahtev uputilo je dvoje branilaca smatrajući da su došli do novih dokaza koji bi mogli da utiču na presudu kojom je 14 navijača Partizana osuđeno za ubistvo Tatona na ukupno 123 godine zatvora.
Veće je postupalo po primedbama Apelacionog suda u Beogradu i proverilo činjenice i pribavilo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dokaze na koje se branioci osuđenih pozivaju kao i dokaze koje je zamenik javnog tužioca Višeg tužilaštva u Beogradu predložio u odgovoru na taj zahtev. U saopštenju se dodaje da su obavljene i izviđajne radnje, nakon čega je doneta odluka kojom je dobijen zahtev za ponavljanje krivičnog postupka.
To veće smatra da iskazi Dragana Crepulje i Svetlane Bubanje, kao i transkript poziva Hitnoj pomoći, na čemu su insistirali branioci, nisu od takvog značaja da bi imali uticaj na postojeću presudu i ne dovode u sumnju činjenice utvrđene tokom suđenja.
Protiv ovog rešenja postoji mogućnost žalbe Apelacionom sudu u Beogradu. Bris Taton brutalno je pretučen 17. septembra 2009. u centru Beograda, a od posledica batinanja preminuo je u bolnici 12 dana
Advokat Zora Dobričan Nikodinović, branilac Ivana Grkovića, koji je osuđen kao jedan od organizatora napada najavila je žalbu na ovo rešenje.
“Crepulja je Tatonu prvi prišao, dok je Bubanja je prva zvala hitnu pomoć. Njih dvoje su jedini koji su imali bilo kakav konktat sa njim, posredan ili neposredan, i neverovatno mi je da njihov iskaz nije bitan za sud,” rekla je ona i podsetila sa su to dvoje svedoka jedini tvrdili da nisu navijači bacilli Tatona sa stepenica, već da je sam skočio u ponor.
Slučaj Taton: Odbijen zahtev za ponavljanje postupka
Izvor: Press, 24.Okt.2013
Krivično vanpretresno veće suda odluku je donelo postupajući po primedbama Apelacionog suda i proverilo činjenice i pribavilo dokaze na koje se branioci osuđenih pozivaju u zahtevu za ponavljanje postupka, zatim dokaze koje je tužilaštvo predložio u odgovoru na zahtev i obavilo izviđajne radnje,...












