Malović: Moguće i vansudsko poravnanje

Izvor: S media, 21.Feb.2012, 09:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Malović: Moguće i vansudsko poravnanje

Ministarka pravde Snežana Malović ukazala je da je moguće i vansudsko poravnanje sa roditeljima ubijenog francuskog navijača Brisa Tatona, ali uz napomenu da je o tome rano govoriti dok se ne vidi tužba i navela da se zalaže da se u takvim slučajevima postigne dogovor.

Slučaj Taton: Osuđene spasila mladost!

Tatonova porodica nezadovoljna

Slučaj Taton: Predsedniče, ukini presudu i spasi čast sudstva!

Ona je rekla da >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << je podnošenje tužbe nešto što se može očekivati i da će sagledati sve činjenice koje budu navedene u toj tužbi ali i presudi.

"Na osnovu zakonskih i ustavnih ovlasćenja i onog što je navedeno u krivičnoj presudi, pošto ona jeste osnov za dobijanje naknde štete razmotriću i, ukoliko budu postojale mogućnosti ili elementi za usvajanje tužbenog zahteva, svakako ću predložiti da postoji i vansudsko poravnanje", rekla je ona.

Malović je istakla i da je veoma bitno što je postupak za ubistvo Tatona završen u maksimalnom vremenu podsetivši da je pravosnažna sudska odluka doneta za oko dve godine.

Roditelji Brisa Tatona, francuskog navijača ubijenog u Beogradu 2009. godine, pokrenuće proceduru za nadoknadu štete protiv države Srbije i tražiće 300.000 evra odštete.Opširnije OVDE.

(Tanjug)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.