Izvor: Cafe.ba, 25.Mar.2015, 15:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poskupljenje asortimana Fabrike duvana Rovinj
BANJALUKA - U BiH će od 1. aprila poskupjeti dvadesetak vrsta cigareta iz asortimana Fabrike duvana Rovinj, doo Sarajevo, od 10 do 20 feninga po kutiji, potvrđeno je danas Srni u Upravi za indirektno oporezivanje /UIO/ BiH.
Ova firma dostavila je UIO krajem februara zahtjev za povećanje cijena.
Proizvođači i distributeri cigareta i duvana mogu bilo kada u godini povećati cijenu duvanskih prerađevina, s tim što u novoj cijeni moraju biti ugrađeni svi porezi, kao >> Pročitaj celu vest na sajtu Cafe.ba << što su važeća akciza za ovu godinu i pripadajući PDV.
Poreski obveznici i druga lica koja se bave prometom cigareta Fabrike duvana Rovinj, čija se cijena povećava, dužni su popisati zalihe tih cigareta sa stanjem na 1. april i popisne liste dostaviti nadležnom regionalnom centru UIO.
Razlika akcize utvrđena u popisnim listama mora se uplatiti u roku od sedam dana od popisa zaliha, a cigarete na koje je obračunata i plaćena razlika akciza prodaju se po novim cijenama sve do isteka zaliha, bez obzira što je na njima stara akcizna markica.
Cigarete TDR-a u BiH poskupljuju od 1. aprila
Izvor: SEEbiz.eu, 26.Mar.2015, 10:36
SARAJEVO - U Bosni i Hercegovini će od 1. aprila poskupjeti dvadesetak vrsta cigareta iz asortimana Tvornice duhana Rovinj, doo Sarajevo, od 10 do 20 feninga po kutiji.











