Blog: Clubbing.rs, 20.Jun.2009, 04:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Na Demofestu 12 bendova iz Srbije
Stručni žiri Demofesta odabrao je 36 mladih bendova koji će ove godine nastupiti na festivalu, koji će od 23. do 26. jula biti održan u Banjaluci.
U konkurenciji su bile 602 numere koje su stigle od 301 benda iz šest zemalja regiona.
Zbog velikog broja kvalitetnih prijava koje su stigle na adresu Nektar Demofesta na inicijativu žirija direkcija festivala je odlučila da poveća broj učesnika na festivalu.
Žiri je odabrao trideset šest najboljih (12 iz Srbije) za učešće na Nektar Demofestu od 23. do 26. jula na tvrđavi Kastel.
"Posao nije bio nimalo lak, konkurencija je ove godine bila jača nego prošle, a i broj prijava je bio drastično uvećan. Žiri je ocenjivao aranžman, muziku i tekstove, ali je svakako vrlo bitan bio i opšti utisak," rekla je direktor Nektar Demofesta Brankica Janković.



