Zlato za naučni tim Srbije

Izvor: Studio B, 11.Dec.2014, 14:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zlato za naučni tim Srbije

Gradonačelnik ugostio naučni tim koji je pobedio na Međunarodnom sajmu inovacija u Hong Kongu.

Gradonačelnik Beograda Siniša Mali primio je danas u Starom dvoru naučni tim Srbije koji je osvojio zlatnu medalju i zlatni pehar na „Međunarodnom sajmu inovacionih tehnologija i dizajna" u Hong Kongu.

Gradonačelnik je čestitao timu na velikom uspehu i naveo da su na taj način dali odličan primer mladima u Srbiji da je najvažnija nvesticija u obrazovanje.

>> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << />- Kada sam čuo da postoji potreba za podrškom da ovi mladi ljudi odu u Hong Kong, odmah smo, i pored teške situacije u Gradu, našli način da im pomognemo. To je najbolji način za prosperitet grada i zemlje, jer Srbija i treba da bude zemlja inovacija. Mi u gradu imamo veliki problem sa ambrozijom, a aparat koji je Miloš Stanković izumeo pomoći će nam upravo da se borimo protiv nje. Taj izum ćemo pokušati da primenimo zajedno sa Zavodom za biocide i medicinsku ekologiju, kako bismo potpuno iskorenili ovaj problem - istakao je Siniša Mali i poželeo mladom pronalazaču još više uspeha u toj oblasti. Tridesetogodišnji elektroinženjer Miloš Stanković zahvalio je Gradu Beogradu i Sekretarijatu za privredu koji su timu pomogli da ode u Hong Kong.

- Na sajmu je predstavljen uređaj za uništavanje ambrozije za koji sam osvojio zlatnu medalju i pehar za najbolju inovaciju. Uređaj pomoću struje i frekvencije uništava ambroziju u korenu i ona više ne raste tokom sezone. Ekološki je proizvod, bez hemije i pesticida. Sada radim na uređaju koji bi bio idealan da se primeni u gradskom saobraćaju - partikularni filter koji bi smanjio mikročestice čađi u vazduhu. Nadam se da će moji uređaji pomoći ljudima, jer je cilj da svi budemo zadovoljni - proizvođač, pronalazač i ljudi koji to koriste - istakao je Miloš Stanković i dodao da je tim iz Srbije učestvovao i na najvećem azijskom forumu intelektualne svojine.

Pored njega, u naučnom timu je bio i Milutin Pećić i profesor Velimir Ninković sa Fakulteta za poljoprivredu iz Švedske. Oni su takođe prisustvovali prijemu kod gradonačelnika, kao i sekretarka za privredu Tijana Maljković.

Nastavak na Studio B...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.