Za tačan odgovor dobijali poklone

Izvor: Blic, 19.Mar.2008, 12:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Za tačan odgovor dobijali poklone

Drugog dana akcije „Đaci vas mole, usporite pored škole" najmlađi posetioci Sajma automobila pokazali su zavidno poznavanje saobraćajnih propisa. U hali 14 „Beogradskog sajma" oni su odgovarali na kviz pitanja, a svaki tačan odgovor donosio je prigodan poklon.

Ana Milošević ima tek tri godine, a već zna da se ulica sme prelaziti samo na zeleno svetlo i to uz pratnju roditelja, kao i da se pešački prelaz popularno naziva po njenoj omiljenoj životinji zebri. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Luka, Aleksa i Dobrivoje takođe su znali odgovore, pa su zasluženo osvojili fluorescentne prsluke i bojanke. Oni su znali razliku između semafora za pešake i automobile, ali i to da ukoliko saobraćajni policajac stoji u raskrsnici treba postupati po njegovim uputstvima i zanemariti crveno i zeleno svetlo na semaforima. Prigodan program otvorio je dečiji hor OŠ „Oslobodioci Beograda" tradicionalnom himnom „Čuvajte nam đake". Cilj ove akcije, kako napominju u JKP „Parking Servis", je da se još jednom opomenu vozači da vode brigu o novim učesnicima u saobraćaju.

- Izabrali smo „Femili dej" u želji da proverimo koliko deca i njihovi roditelji znaju o saobraćaju, jer smo znali da će sajam posetiti mnogo porodica - kaže Bojan Bovan, izvršni direktor JKP „Parking Servis".

Akcija „Đaci vas mole, usporite pored škole" počela je 17.marta, a svi učenici osnovnih škola iz prigradsih opština, uz atraktivan edukativno - zabavni program, dobiće svoje fluorescentne prsluke koje će nositi na putu od škole do kuće. Još 3.500 dece iz sedam prigradskih opština dobiće poklone i DVD filmove na temu saobraćajnih propisa. Akcija će se realizovati svakog dana i nakon završetka školske godine u saradnji sa Skupštinom grada.

Pokloni za decu sa posebnim potrebama

Za vreme trajanja prvog dela akcije predstavnici JKP „Parking Servis" obišli su 105 osnovnih škola i deset škola za decu sa posebnim potrebama i u njima predstavili učenicima sve što treba da znaju o saobraćaju i svom učešću u njemu. Svaki beogradski đak prvak dobio je na poklon fluorescentni zaštitni prsluk. Za potrebe akcije, dečiji hor „Čarolija" snimio je pesmu „Čuvajte nam đake", koja je postala veliki hit.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.