ZAVRŠENE BEOGRADSKE INTERNACIONALNE IGRE

Izvor: Kurir, 25.Okt.2011, 18:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ZAVRŠENE BEOGRADSKE INTERNACIONALNE IGRE

BEOGRAD - Šeste beogradske internacionalne igre zatvorene su podelom medalja i pehara pobednicima u svim disciplinama u klubu "Kolektiv". Ove godine, blizu 500 studenata iz Azije, Afrike i Evrope, kao i zemalja regiona borili su se za odličja protiv domaćih studenta u osam sportskih disciplina u muškoj i ženskoj kategoriji.

U jakoj konkurenciji, fudbaleri Univerziteta svetske ekonomije iz Bugarske uspeli su da osvoje zlatnu medalju u finalnoj utakmici protiv Tehničkog univerziteta >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << iz Mađarske. Pored njih, jedino su još u ragbiju strani gosti uspeli da osvoje najsvetlije odličje, i to Univerzitet Sanio iz Italije. Domaći studenti su opet odneli najviše zlatnih medalja i dokazali da smo prava sportska nacija.

Strani gosti su napustili naš grad sa mnogo pozitivnih utisaka, novim prijateljstvima i obećanjem da će nam se već dogodine pridružiti u još većem broju.

Organizatori igara ocenjuju ovogodišnji turnir kao najbolji i najmasovniji do sada, a posebno zahvaljuju podršci grada Beograda, Kancelarije za mlade grada Beograda, Ministarstva omladine i sporta, Republičkog zavoda za sport, Turističke organizacije Beograda, kao i opštinama Stari grad, Novi Beograd, Vračar, Savski venac i Zvezdara.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.