Vidra novi stanovnik ZOO vrta

Izvor: Studio B, 24.Apr.2013, 17:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vidra novi stanovnik ZOO vrta

Još jedna beba u beogradskom zoološkom vrtu. Novi stanovnik je azijska patuljasta vidra, koja je juče, kao poklon beogradskom ZOO vrtu, doputovala pravo iz Madjarske, gde je rođena.

Ima tek devet meseci i još nema ime. Doputovala je iz susedne Mađarske, iz jednog od tamošnjih zooloških vrtova. Sada se privikava na novi dom, sa kojim je upoznaje starosedelac i cimer Pera-jedini primerak azijske patuljaste vidre u ovdašnjem zoološkom vrtu.

Kako saznajemo, Azijska >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << patuljasta vidra ugrožena je vrsta i nalazi na listi zaštićenih životinja. Posetiocima je, kažu u vrtu, vrlo draga. Ništa manje slavna nije ni roda koja obožava kamere, ili kengur - iskreni ljubitelj keksa.  Nedavno, u Beo zoo vrtu rodile su se i četiri bebe merkata, životinja iz porodice mungosa. I to je, kažu u vrtu, tek početak.

Ljubitelje životinja pozivaju da se upoznaju sa novim stanovnicima, jer će vrata Vrta dobre nade biti otvorena i tokom predstojećih prazničnih dana.

 

Nastavak na Studio B...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.