Uz pesmu se lepše raste

Izvor: Politika, 05.Mar.2010, 01:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uz pesmu se lepše raste

Osnovci osmoletki „14. oktobar”, „Jovan Miodragović”, „Braća Baruh”, „Jovan Sterija Popović” i „Miroslav Antić” pobednici gradskog takmičenja najraspevanijih odeljenja

Ne štedeći glasove i ne krijući osmehe oko dve hiljade devojčica i dečaka, učesnika ovogodišnjih Dečjih muzičkih svečanosti, potvrdilo je geslo manifestacije – uz pesmu se lepše raste. Najuspešnijih 250 koji su trijumfovali na školskim i opštinskim nadmetanjima umeće >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << i talenat juče su pokazali na gradskom takmičenju najraspevanijih odeljenja osmoletki. Održano u Centru za kulturu i sport „Šumice”, dobilo je dva pobednika.

Osnovcima rakovičke škole „14. oktobar” laskavu titulu dodelio je desetočlani dečji žiri. Najviše ocene profesora muzike Ane Lačković, Ljiljane Kuveljić i Miljane Kojić, članova stručnog žirija, zavredeli su đaci OŠ „Jovan Miodragović” sa Vračara. Drugo mesto dele učenici starogradske osmoletke „Braća Baruh” i njihovi vršnjaci iz škole „Jovan Sterija Popović” sa Novog Beograda. Uz posebne pohvale solistima, trećeplasirani su školarci čukaričke OŠ „Miroslav Antić”.

Đaci četvrtog dva Osnovne škole „14. oktobar” pevali su narodnu pesmu „Lepo ti je uraniti” i dečju „Prva ljubav”. „Proglasili” su sebe najboljima i pre nego što je zvanično obznanjeno ko su pobednici nadmetanja.

– Očekujemo prvo mesto, jer toliko smo se trudili. Ne manjka nam samopouzdanja. Držimo fige za pobedu. Pa iako ne dobijemo priznanje, mi smo pobednici zato što se družimo, ispomažemo, vežbamo i učimo zajedno, volimo da pevamo, a ljubav čini čuda – gotovo uglas govorili su Milisav, Katarina, Marijana, Aleksa, Marko, Bogdan... dvadeset četvoro dečaka i devojčica, koliko čini odeljenski hor. Jedna od tajni njihovog uspeha je to što se mnogi članovi ovog raspevanog ansambla muzički obrazuju i izvan osmoletke.

– Matija, Teodora, Milica i Vukica sviraju klavir, a Jelena, Aleksandar i Ivona violinu u Muzičkoj školi „Davorin Jenko”– pohvalili su se.

Prvoplasirani odlukom stručnog žirija – učenici četvrtog tri OŠ „Jovan Miodragović” – kažu da im je ovo prvi put da učestvuju na gradskom takmičenju.

– Samo tri dana smo se spremali. Pesme koje smo pevali su „Maglica se poljem povijala” i „Marija divno svira”. Nadamo se nagradi. A posle svega sećaćemo se uspeha koje smo postigli. Prepričavaćemo anegdote sa proba na časovima muzičkog. I sitnog falširanja... – pričale su kroz osmeh Marija, Anđela, Nađa, Tijana, Janja i Mila ne znajući da su u stvari zavredele prestižnu nagradu.

Nadmetanje su upriličili „Prijatelji dece Beograda”, u saradnji sa „Prijateljima dece Voždovca” i Centrom za kulturu i sport „Šumice”.

M. Simić

[objavljeno: 05/03/2010]

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.