Uspešna akcija suzbijanja komaraca sa zemlje

Izvor: Glas javnosti, 12.Jul.2011, 07:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uspešna akcija suzbijanja komaraca sa zemlje

BEOGRAD - Sekretarijat za zaštitu životne sredine sproveo je akciju suzbijanja odraslih formi komaraca uređajima sa zemlje, a intenzivan obilazak terena i dalje je u toku. Prema rečima Marije Bebe Grubačević, pomoćnice gradskog sekretara za zaštitu životne sredine, akcija koja je obavljena na brojnim lokacijama u gradu bila je uspešna. Ipak, monitoring se nastavlja svakodnevno.

- Suzbijanje komaraca sa zemlje obavilo je četrdeset ekipa. Delovalo se duž čitave leve obale Dunava, >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << od Ostružnice do "Gazele", na Starom sajmištu, oko Starog savskog mosta, Brankovog mosta, na Ušću, kod hotela "Jugoslavija", na Zemunskom keju do Prigrevice, zatim u novobeogradskim blokovima, Zvezdarskoj, Banjičkoj i Miljakovačkoj šumi, na Adi Huji, u Višnjici, na Dorćolu. Lokaliteti gde su uočena potencijalna staništa komaraca svaki dan se obilaze, kazala je Marija Grubačević.

Situacija na terenu je pod kontrolom, a ekipe su spremne da svakog momenta ponovo reaguju ukoliko se pokaže potreba za to.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.