Izvor: Studio B, 10.Nov.2011, 16:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Umro glumac Petar Kralj
Petar Kralj, doajen srpskog glumišta umro je nakon duge i teške bolesti.
Petar Kralj je rođen 4. aprila 1941. godine u Zagrebu. Diplomirao je na Akademiji za pozorište, film, radio i televiziju u Beogradu.
Od 1968. godine je bio član "Ateljea 212″ da bi 1979. postao slobodan umetnik. Takođe je odigrao i brojne predstave u Narodnom pozorištu.
Dobitnik je mnogih priznanja između ostalog i "Nagrada Miloš Žutić", "Nagrada Pavle Vuisić", "Statueta >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << Joakim Vujić" kao i najprestižnije nagrade "Dobričin prsten" (1996. godine) koja se jednom godišnje dodeljuje za životno delo, a laureati ove nagrade su najveći bardovi srpskog glumišta.
Gradonačelnik Dragan Đilas uputio telegram saučešća porodici Petra Kralja
Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas uputio je telegram saučešća porodici preminulog glumca Petra Kralja, doajena naše filmske i pozorišne umetnosti.
- Primite izraze mog najdubljeg saučešća. Petar Kralj je bio glumac jugoslovenske, srpske ali pre svega beogradske scene. Pamtićemo nemali broj sjajnih uloga koje je tokom duge karijere odigrao na sebi svojstven i neponovljiv način. Generacijama glumaca i filmskim autorima nedostajaće negova posvećenost poslu, a Beograđanima njegov svojstven šarm, energija i duh - kaže se u telegramu gradonačelnika.






















