Izvor: Kurir, 16.Sep.2011, 10:09 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U MRAKU ZBOG SAŠE RADULOVIĆA
Stanari naselja Filmski grad uplatili 60.000 evra za uvođenje struje, ali je stečajni upravnik „Delta legala“ sprečio priključenje
BEOGRAD - Ugrožena su nam građanska prava!
Ovo tvrdi oko 100 stanara iz naselja Filmski grad, nekada okupljenih u udruženju „1.000 oštećenih", a sada u udruženju „Blok 50 a", koji su više od mesec dana bez struje, iako su sami finansirali uvođenje priključka. Oni su se pre dva dana okupili ispred direkcije EDB >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << u Jevremovoj 26, u nadi da će postići dogovor s nadležnima.
- Godinama smo se borili za ove stanove, a sad, kad smo se konačno uselili, nemamo struju. Iako su investitori, firme „Stankom" i „Delta legal" bile dužne da plate uvođenje struje, sami smo finansirali i dali 60.000 evra. Već mesec dana živimo kao u srednjem veku - jada se Veljko Lečić, jedan od ogorčenih stanara koji su stanove u ulici Ratka Mitrovića kupili još 2004. On ističe da EDB kao razlog što im struja nije priključena navodi to što su ove firme u stečaju.
- Ako su u stečaju, što su nam onda uzeli pare - kaže Lečić.
U EDB kažu da su građani platili participaciju, a da su njihove ekipe odmah izašle na teren i položile kablove.
- Tom prilikom došao je stečajni upravnik „Delta legala" Saša Radulović, koji je osporio priključenje i priložio dokumentaciju. Bili smo prinuđeni da obustavimo proces i angažujemo službe, koje će utvrditi koja strana je u pravu - rekli su nam nadležni iz EDB.
(S. B.)




















