Izvor: Studio B, 29.Sep.2010, 18:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tri decenije dobrovoljnog davanja krvi
U ambulanti „Beogradskih elektrana" danas je sprovedena akcija dobrovoljnog davanja krvi zaposlenih, koja se u ovom preduzeću organizuje već 30 godina.
U saradnji sa Zavodom za transfuziju krvi Srbije, zaposleni u ovom preduzeću dobrovoljno daju krv dva puta godišnje, pred početak i kraj grejne sezone.
U svakoj pojedinačnoj akciji učestvuje više od 100 zaposlenih.
Akcija dobrovoljnog davanja krvi
Zaposleni u Javnom komunalnom preduzeću >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << „Beogradski vodovod i kanalizacija" danas su se u velikom broju odazvali akciji dobrovoljnog davanja krvi. U trećoj ovogodišnjoj akciji apelu su se odazvala 72 radnika, sa željom da pomognu onima kojima je to najpotrebnije.
Akcija je nastavljena druženjem s predstavnicima udruženja davalaca krvi: Novog Sada, Loznice, Kragujevca, Niša, Pirota, Prokuplja i drugih mesta. Primarijus dr Bratislav Stanković održao je predavanje o motivaciji ljudi za davalaštvo i popularizovao davanje krvi, a na prigodnoj svečanosti dodeljen je sat sa posvetom Marinu Mitroviću, radniku JKP „Beogradski vodovod i kanalizacija", koji je humanost iskazao tako što je krv dao čak 109 puta.
U redovnim i vanrednim akcijama radnici ovog preduzeća godišnje daju između 350 i 360 jedinica krvi, što ih svrstava u lidere humanosti na opštini Vračar.
Dobrovoljno davanje krvi
Izvor: S media, 29.Sep.2010
U ambulanti "Beogradskih elektrana" danas je sprovedena akcija dobrovoljnog davanja krvi zaposlenih, koja se u tom preduzeću organizuje već 30 godina, saopšteno je iz Gradske uprave...U saradnji sa Zavodom za transfuziju krvi Srbije, zaposleni u tom preduzeću dobrovoljno daju krv dva puta godišnje,...



