Izvor: Blic, 15.Jun.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tadić usvojio napušteno šareno mače
Povodom Međunarodnog dana dobrovoljnog davalaštva krvi predsednik Srbije Boris Tadić posetio je juče Transfuziološki autobus na Trgu Republike i pridružio se dobrovoljnim davaocima krvi u okviru akcije „Učini dan lepšim sebi i drugima", koju vode Crveni krst i RTV B92. Krv je dao i ministar zdravlja Tomica Milosavljević. Predsednik je juče posetio i štand organizacije ORKA u centru Beograda, gde je Predsedništvo Srbije usvojilo napušteno šareno mače, saopštila je ova organizacija >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << za poštovanje i brigu o životinjama. Predsedništvo Srbije je tim gestom podržalo kampanju za usvajanje životinja „Budi čovek prema životinjama", koja se tiče svih građana - onih koji vole i brinu se o životinjama, ali i onih kojima one smetaju.
„Tadić je razgovarao je sa volonterima i informisao se o aktivnostima Orke, kao i o stanju zaštite životinja u Srbiji", piše u saopštenju.






