Smena vlasti u kontejneru

Izvor: Blic, 20.Jun.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Smena vlasti u kontejneru

Sva naseljena mesta u Grockoj, od Kaluđerice do Živkovca, prekrivena su đubretom koje se gomila već tri nedelje. Đubretari štrajkuju jer mesecima nisu primili platu, a stanovnici se plaše zaraze.

Opštinska kasa je prazna, a đubretarima su se prekjuče u štrajku pridružile i skeledžije, tako da stanovnici Vinče i Ritopeka ne mogu da stignu do voćnjaka, preko Dunava.

- Plašimo se da bi ostaci hrane koji su rasuti na sve strane mogli da privuku glodare, a samim tim >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i bolesti koje oni prenose - kaže Mladen Kitanović iz Kaluđerice.

Iako su beogradski đubretari prošlog petka čistili ulice Grocke umesto svojih kolega iz JP „Grocka", kontejneri su u ovom delu grada i dalje pretrpani. Otpaci koji su iz njih ispali se vuku po ulicama, dvorištima i zelenim površinama. Zbog visokih temperatura ostaci hrane se brzo kvare zbog čega se širi neprijatan miris. Kad je nagomilano đubre stiglo do Smederevskog puta, autobusi gradskog saobraćaja nisu mogli da priđu stanicama u Kaluđerici. Osam ekipa JP „Gradska čistoća" je sa ulica Grocke i juče odnelo oko 400 kubika đubreta.

U međuvremenu su obornici DSS, SPS i grupe građana „Vladan Zarić" su istupili iz vladajuće koalicije da bi nadležnim organima skrenuli pažnju na praznu opštinsku kasu. Na njihovo mesto su došli odbornici Srpske radikalne stranke. Odbornici koji su istupili iz koalicije tvrde da je predsednik Opštine Blažo Stojanović za svog mandata napravio dug opštini od oko milijardu dinara. Strahuju da bi i ulične svetiljke svakog trenutka mogle da prestanu da rade zbog manjka u budžetu.

Stojanović obećao plate

Inspektori Agencije za budžetsku reviziju bi danas trebalo da posete Grocku i provere na šta su tokom prošle i početkom ove godine trošena opštinske pare, a predsednik Stojanović je, po treći put, obećao, da će radnicima JP „Grocka" isplati zaostale plate. Ako ovaj put održi obećanje, oni bi već sutra mogli da se vrate na posao - kaže Radmila Hrustanović, zamenik gradonačelnika.

Mnogo je započeto u Grockoj

Nije nam žao što smo izašli iz ovakve vlasti, jer se opštinski budžet ne troši kako treba. Naš budžet nije razvojni nego subvencijski, a Grocka je velika opština sa ogromnim potrebama. Mnogo toga je započeto, a ništa nije završeno - kaže Miladin Sapundžić(SPS), bivši zamenik predsednika Opštine Grocka.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.