Šansa za mlade rokere

Izvor: Blic, 17.Nov.2008, 10:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šansa za mlade rokere

„Užas je moja furka”, „Mladiću moj”, „Alokoholičarka”, „Kolačići”, „Neko te ima noćas”, „Yesterday” samo su neki od pop rok hitova koje su sinoć izvodili bendovi učenika osnovnih i srednjih škola sa Savskog venca na Savaskovenačkom urban festivalu (SVURF) u Studentskom kulturnom centru.

„Najburniji” nastup imao je bend „Daltoni” iz Vojne gimnazije. Za vreme izvođenja njihove >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << obrade pesama „Alokoholičaka” od „Trule koalicije” i „Život je moja furka” od „Azre” njihovi drugari u publici napravili su pravu „šutku”, kakva se viđa i na velikim pank koncertima.

- Ovo nam je bio prvi javni nastup, ali nismo imali tremu. Inače, svi u bendu volimo pank, pa smo se zato odlučili za ove numere. Nadam se da ćemo imati još dosta svirki – ispričao je gitarsta „Daltona” Predrag Šošić, učenik drugog razreda Vojne gimnazije.

Sa druge strane, mnogo „mirniji”, ali ne i manje kvalitetan nastup imao je sedmočlani ženski bend „Kolačići” iz OŠ „Vojvoda Radomir Putnik”. Devojke su prvo izvele istoimenu numeru Marine Perazić, a zatim i „Dođi u pet do pet”, koju je i publika otpevala zajedno sa njima. Takođe, bend „Free entrance” iz OŠ Radojka Lakić naterao je publiku da dobro zagreje dlanove posle izvođenja numere „Eternal flame” od grupe „The Bangles”.

- Sviram gitaru već šest godina i završila sam osnovnu muzičku školu. Nastupili sam na SVURF i prošle godine, a planiramo i sledeće. Ko zna, možda budemo imali i još neku svirku – kaže četrnaestogodišjnja Katarina Nedeljković, gitaristkinja benda „Free entrance”.

Posebne simpatije publike izazvala je i trinaestogodišnja Milica Stanić koja je izvodila čuvenu pesmu „Yesterday” od grupe „The Beatles”. Milica je u poslednjem trenutku ostala bez partnerke, ali je ipak smogla snage da nastupi sama, što je publika znala da nagradi velikim aplauzom.

Predstave i zložba

U okviru ovog festivala 22. i 23. novembra u „Teatru 28” održaće se nekoliko pozoršnih predstava, a 26. novembra biće otvorena i izložba likovnih radova u muzeju „25. maj”

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.