Samit prestonica od 22. do 24. aprila u Beogradu

Izvor: Studio B, 19.Apr.2015, 14:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Samit prestonica od 22. do 24. aprila u Beogradu

Beograd će od 22. do 24. aprila biti domaćin Samita prestonica 2015, na kojem će lideri 13 gradova centralne i jugoistočne Evrope razgovarati o razvoju velikih infrastrukturnih projekata i unapređenju kvaliteta života u glavnim gradovima.

Kako je najavljeno je iz Gradske uprave, Samitu će prisustvovati i visoki predstavnici Evropske komisije i Evropskog parlamenta, međunarodnih organizacija, diplomatskog kora i privrede.

Gradonačelnik Beograda Siniša Mali rekao >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << je ranije Tanjugu da Samit vidi kao priliku za jačanje saradnje, podsticanje ekonomske razmene i investicija, ali i za pozicioniranje Beograda kao regionalnog centra.

"Samit je sjajna prilika da se Beograd vrati na svetsku mapu organizatora velikih događaja, s obzirom na to da srpska prestonica sve više postaje politički i ekonomski centar regiona", naglasio je Mali.

Istovremeno, istakao je, Samit je šansa da se ojačaju odnosi glavnih gradova zemalja učesnica skupa, ali i samih država, jer se granice između zemalja gube, a prestonice postaju sve važnije u komunikaciji, saradnji i ekonomskoj povezanosti.

Samit će, podvukao je Mali, dati mogućnost da Beograd od svakog grada učesnika nešto nauči, dok se, istovremeno, srpska prestonioca promoviše i pokazuje sve što je u njoj urađeno i što se planira kako bi bila bolje mesto za život.

Naglašavajući čvrst put Srbije ka EU, gradonačelnik je ocenio da Beogradu nedostaje, a što je nasleđe prošlosti, proaktivniji stav i više konkretnih akcionih planova, kako bi dobijali više sredstava iz evropskih fondova, a upravo će Samit biti odlična prilika za razmenu iskustava i na tom polju.

"Imaćemo mogućnost da politički razgovaramo o razvoju zemalja i gradova, imaćemo priliku da razgovaramo o projektima, o investicijama, o svakodnevnim problemima sa kojima se sučeljavaju svi ti gradovi", istakao je prvi čovek srpske prestonice.

Samit će biti održan u četvrtak, 23. aprila, u Centru Sava, a dan ranije za goste Beograda biće upriličen svečani prijem u Skupštini grada kojem će prisustvovati visoke zvanice.

Nastavak na Studio B...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.