Izvor: Blic, 28.Apr.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sa blizancima je i teže i lepše
Akcija „Blica" se nastavlja i tokom prošle nedelje kompletima „Chicco" garderobe obradovali smo još 9 porodica koje su od početka 2007. godine do sredine marta dobile blizance.
Zajedno sa prvim delom akcije, kad smo krajem marta obišli 12 porodica sa blizancima, ukupno smo posetili 21 porodicu. U svakoj od njih naišli smo na lep prijem. Roditelji su više nego pozitivno reagovali na našu ideju, uz primedbu da bi celo društvo trebalo više da se angažuje oko pomoći >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << svima koji imaju blizance.
Roditelji mališana jednoglasni su da je odgajanje blizanaca dvostruko teže, ali i dvostruko lepše. Oni srećniji među njima imaju pomoć baka i deka, negde čak sa obe strane. i oni koji se samo snalaze već su uvežbani. U početku je, kažu, bilo teško, ali nakon nekoliko meseci su se uigrali.
Pavle i Lena Ilić (rođeni 16. februara)
Kako su nam rekli mama Dragana i tata Dejan bebe odlično napreduju, a mala Lena polako stiže Pavla koji se rodio krupniji. Malo ih muče grčevi, pa mama često dolazi u iskušenje da pozove servis „Halo beba" i zatraži pomoć. Ana i Veljko Dimitrijević (19. januar)
Veljko je rođen minut pre sestre. Ana stalno hoće da je neko drži u naručju i više plače od brata. Veljko čim se probudi zavrišti i istog momenta hoće da jede.
Vukađin i Vasilije Pantović (rođeni 16. januara)
Čim smo zakoračili u stan Pantovića tata Vukašin se obratio Slađani Pavlović, portparolu firme „Deko" koja uvozi „Chicco" proizvodni program: „Kod vas sve kupujemo, pa se često šalimo da rastemo na „Kiku". Mama Dragana se pohvalila da su bebice mnogo dobre. Jana i Aleksa Paprić (rođeni 14. januara)
Ako je verovati mama Mariji, Jana je mala drekalica, dok je Aleksa mnogo mirniji. Imaju i batu Filipa od četiri godine kojeg nismo zatekli jer je bio u vrtiću. Spavaju dobro, čak do pet ili šest ujutru bez prestanka, pa i tata Petar uspe da se naspava.
Una i Tea Radojčić (rođeni 1. januara)
Prve novogodišnje bebe, pa još bliznakinje, rođene su u prvom minutu 2007. godine. Bebice su rođene velike, po 2.900 i 3.100 grama, a sada već imaju po šest kilograma. Nikola i Aleksandar Marinković (rođeni 23. januara)
U trenutku naše posete Nikola je spavao. Mama Aleksandra i tata Nikola ističu da su baš mirne bebe i da plaču samo kad su gladni. I Nikola i Aleksandra najčešće spavaju čak do šest ujutru.
Luna i Andrej Ristić (rođeni 31. januara)
Mama Dušica nam je rekla da su blizanci mnogo fini. Već se navikla da se svaka dva do tri sata budi noću zbog njih. Veoma su nestrpljivi i hoće da jedu čim otvore oči. Dunja i Luka Ivanović (rođeni 18. januara)
Da se naša ekipa nije najavila Ivanovići bi i juče verovatno bili na Kalemegdanu, jer im se tamo mnogo sviđa. Čuli smo i da Luka mnogo voli buku obližnjeg gradilišta.







