Izvor: Press, 16.Okt.2010, 01:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prvi platani stižu u utorak
Sadnja novog drvoreda platana u Bulevaru kralja Aleksandra počeće u utorak u sedam časova ujutru, a prvi kamion sa devet sadnica stići će iz belgijskog rasadnika noć ranije. Proces sadnje jednog stabla traje tri dana, a Bulevar će od utorka svakog dana dobijati od 15 do 20 novih sadnica. Kompletan drvored, svih 415 platana, biće posađen u roku od mesec dana.
Predviđeno je da u našu zemlju stižu po dva kamiona sa po devet platana svakog >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << dana, a transport će biti organizovan tako da će sadnice stizati direktno na Bulevar, gde će se odmah saditi.- Time će početi završna faza izmene drvoreda u najdužoj ulici u gradu. Ovo je poduhvat koji do sada nije izveden nigde u jugoistočnoj Evropi, ali smo potpuno spremni za najkomplikovaniju sadnju s kojom se ovo preduzeće srelo - rekao je juče Radovan Draškić, generalni direktor JKP „Zelenilo - Beograd".
JKP „Gradsko zelenilo" je organizovalo juče „generalnu probu" sadnje u rasadniku tog preduzeća na Bežanijskoj kosi. Međutim, kako je dolazak prvog platana planiran za sam dan sadnje, kao model su koristili stablo jasena koje je istih dimenzija kao nova stabla koja će doći na Bulevar.
Inače, table na kojima će donatori po želji ostaviti svoju poruku nalaze se u okviru vertikalne zaštitne rešetke koja će biti postavljena oko platana.
Zbog sadnje novog drvoreda platana na Bulevaru kralja Aleksandra biće zabranjeno parkiranje na pojedinim deonicama, a od večeras biće izmenjena i vertikalna signalizacija. Nepropisno parkirana vozila, koja ometaju najavljene radove, biće uklonjena.
Stigli prvi platani, sadnja počinje sutra ujutru
Izvor: Studio B, 16.Okt.2010
Prvi platani stigli su u Beograd, tokom dana na Bulevar kralja Aleksandra biće dovezeno 30 stabala, a sadnja ce početi sutra, kaže Vladimir Bogićević iz Zelenila Beograd.








