Probala štikle i pobedila

Izvor: Politika, 18.Apr.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Probala štikle i pobedila

Sugrađanke koje su učestvovale u jučerašnjoj Trci na štiklama, organizovanoj povodom Dana Beograda, još jednom su pokazale da su visoke potpetice izum kao stvoren za pripadnice lepšeg pola. Odvažne i elegantne, potrčale su gradskim ulicama, ne obazirući se na to što štikle na cipelama nisu smele biti deblje od dva niti niže od osam santimetara.

"Vetar u leđa" davalo im je bodrenje malo začuđenih prolaznika, ali i vaučer za kupovinu od 3.000 evra, koji je čekao devojku >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << koja je najbrže pretrčala 100 metara. Osvojila ga je osamnaestogodišnja Aleksandra Pešić, iz beogradskog naselja Višnjica, koja je, kako kaže, juče prvi put obula cipele sa visokim potpeticama, a da pobedi pomoglo joj je to što trenira atletiku.

Većina učesnica koje su odmeravale snagu na, za tu priliku, posebno ukrašenim ulicama dobro se držala, mada je bilo i onih koje su vatreni susret sa asfaltom doživele već na startu trke.

Nesvakidašnji događaj, koji je doskoro bio privilegija najvećih evropskih prestonica, organizovao je časopis "Kosmopoliten".

J. S.
(Foto L. Adrović)

[objavljeno: 18.04.2007.]

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.