Pešački prelazi u Beogradu nebezbedni

Izvor: Blic, 02.Dec.2010, 00:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pešački prelazi u Beogradu nebezbedni

BEOGRAD - Pešački prelazi u Beogradu su nebezbedni, jer nemaju adekvatnu horizontalnu signalizaciju i prilaz za osobe sa invaliditetom, a često su na njima parkirana vozila koja onemogućavaju dobar pregled, pokazalo je istraživanje Euro test programa koje je sproveo Auto - moto savez Srbije na 15 pešačkih preleza u prestonici.

Pešački prelazi su testirani u odnosu na četiri kriterijuma - samo prelaženje, vidljivost u toku dana i noći, kao i prilagođenost za invalidska >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << kolica i osobe oštećenog vida i sluha.

Te kriterijume su u najvećoj meri ispunili prelazi između Bulevara kralja Aleksandra i Ruzveltove ulice i od Dimitrija Tucovića do Čegarske, dok je istraživanje pokazalo da je sedam prestoničkih "zebri” prihvatljivo, a šest u lošem stanju.

U odnosu na prošlogodišnje rezultate Euro testa, došlo je do velikog unapredjenja samo na pešačkom prelazu na raskrsnici Bulevara kralja Aleksandra i Ruzveltove, koji u 2009. godini nije mogao da dobije bolji rezultat od "prihvatljivog”.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.