Izvor: Kurir, 19.Dec.2007, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
PUCAO MLADIĆU U GLAVU I STOMAK
Miloš Marković (29) teško je ranjen ispred vulkanizerske radnje „Uno“
Miloš Marković (29) teško je ranjen juče oko 17.45 sati u Ulici cara Dušana broj 72 u Zemunu kada je ispred vulkanizerske radnje „Uno“ na njega pucao nepoznati muškarac. Marković je pogođen sa dva metka, u glavu i stomak, posle čega je kolima Hitne pomoći prevezen u Urgentni centar, gde je odmah po prijemu operisan i za sada nije poznato u kakvom se stanju nalazi.
Kako saznajemo, >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << ranjeni mladić se u trenutku pucnjave nalazio u društvu prijatelja Srđana Zobenice (31), koji je prošao bez povreda. Njih dvojica su se neposredno pre incidenta na pomenutu adresu dovezli automobilom „škoda superb“ (SM 618-26), koji su ostavili u servisu „Uno“. Dok su na ulici čekali da se centrira trap na vozilu, posle petnaestak minuta Markoviću je prišao nepoznati muškarac i, najverovatnije iz revolvera, ispalio dva metka u nesrećnog mladića, a njegovom drugu rekao da „briše“ držeći ga na nišanu. Napadač je posle toga peške pobegao ulicom Cara Dušana ka Batajnici.
Prema rečima svedoka, on je oko 30 godina star, visine oko 175 centimetara i crne kraće kose, a u trenutku pucnjave nosio je belu jaknu. I pored teških povreda Marković je uspeo da uđe u prvo obližnje dvorište, vlasništvo Slobodana Nikolića, i zatraži pomoć. Nikolić je odmah pozvao Hitnu pomoć i policiju, posle čega je na lice mesta došao veći broj patrola, koje su blokirale čitav kraj i pokrenule intenzivnu potragu za napadačem. Za sada nije poznato zbog čega je došlo do još jednog krvavog obračuna na beogradskim ulicama.






