Izvor: Studio B, 16.Okt.2015, 14:33 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Otvorena „Nedelja parlamentarizma"
U Domu Narodne skupštine otvorena je „Nedelja parlamentarizma", koja se po uzoru na britanski parlament prvi put održava u Srbiji.
U okviru „Nedelje parlamentarizma" biće organizovana serija događaja na temu parlamentarne demokratije i upoznavanja građana sa radom republičke skupštine.
Zamenica predsednika Skupštine Grada Beograda Andrea Radulović izrazila je zadovoljstvo što će Skupština Beograda aktivno učestvovati u „Nedelji parlamentarizma" i najavila >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << da će 22. oktobra na Trgu Nikole Pašića biti simulirana sednica republičke skupštine, u okviru koje će učesvovati i gradski odbornici i građani prestonice.
- Na ovaj način želimo da prezentujemo građanima na koji način funkcioniše republički i gradski parlament, ali i da unepredimo saradnju dva parlamenta koji se nalaze jedan preko puta drugog - istakla je Radulovićeva za Beoinfo.
Predsednica Skupštine Srbije Maja Gojković, koja je svečano otvorila „Nedelju parlamentarizma" u Srbiji, podsetila je da se ona održava po uzoru na britanski parlament, koji je sa tom praksom počeo 2011. godine.
Ona je navela da je srpski parlament ocenjen kao drugi po transparentnosti u regionu, dok su to visoko drugo mesto omogućili direktni prenosi sednica na televiziji, ali i svih drugih aktivnosti parlamenta preko interneta.
Ambasador Velike Britanije u Beogradu Denis Kif rekao je da „Nedelja parlamentarizma"treba građanima Srbije da omogući aktivnije učešće u političkim procesima i upozorio da je interesovanje mladih ljudi u svetu sve manje za politiku.
Ovom prilikom otvorena je izložba fotografija „Skupština u oku medija", u okviru koje je predstavljen rad srpskog parlamenta poslednjih 25 godina.












