Izvor: Glas javnosti, 03.Dec.2011, 07:18 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Osnovana Karate sekcija Dnevni boravak Šekspirova
BEOGRAD - Član Gradskog veća Darko Božić prisustvovao je osnivanju Karate sekcije „Dnevni boravak Šekspirova” osoba sa smetnjama u razvoju u saradnji sa Karate klubom „Evropa”. Osnivanju sekcije i prezentaciji prisustvovali su članovi Karate sekcije osoba sa smetnjama u razvoju Doma za decu i omladinu ometenu u razvoju „Sremčica”.
–Cilj osnivanja Karate sekcije „Dnevni boravak Šekspirova” jeste afirmacija mladih da se bave sportom i neguju jedan zdrav način života, >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << da se usmerenim fizičkim aktivnostima i interakcijom sa svojim vršnjacima razviju zdravi stavovi osoba sa smetnjama u razvoju, kao i nastojanje da se one uključe u sve društvene tokove, rekao je Darko Božić i dodao da ova aktivnost, dokazano, osim razvoja telesnih sposobnosti, omogućava osobama sa smetnjama u razvoju i poboljšanje koncentracije, koordinacije, ravnoteže i samopouzdanja.
On ističe da je program treninga prilagođen svakom pojedincu, a da će bavljenje sportom poboljšati psihofizički status korisnika i kvalitet života, kao i razumevanje i osetljivost društva za probleme i kapacitete osoba sa invaliditetom.
Upornim radom i gotovo stopostotnim prisustvom na treninzima karatea ostvareni su značajni rezultati u poboljšanju psihofizičkih funkcija dece ometene u razvoju. Veće interesovanje za sport i druženje doprinosi smanjenju socijalne izolovanosti, jačanju celokupne muskulature, razvoju strpljenja. Rezultate i napredak najbolje pokazuju žive reakcije zadovoljstva koje deca ometena u razvoju izražavaju pokretom.







