Odata pošta braniocima Beograda 1915. godine

Izvor: Studio B, 07.Okt.2012, 15:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odata pošta braniocima Beograda 1915. godine

Član Gradskog veća Darko Božić položio je venac kod Spomen-kosturnice branilaca Beograda 1915. godine na Novom groblju, povodom 97 godina od početka borbi za odbranu Beograda u Prvom svetskom ratu.

- Obeležavamo godišnjicu istorijskih borbi koje su počele 5, 6. i 7. oktobra 1915.godine, kada je srpski narod ustao da brani svoje ognjište od Austrougarske imperije. Uvek ćemo se sećati onih koji su branili dostojanstvo Beograda i Srbije i na ovaj način im se oduživati, >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << jer ako zaboravimo našu istoriju zaboravićemo i ceo srpski narod - rekao je Božić.

On je u ime grada vence položio i na grob majora Dragutina Gavrilovića u Aleji zaslužnih građana i na Spomenik braniocima Beograda 1915. godine na Dunavskom keju na Dorćolu. 

Nastavak na Studio B...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Sećanje na branioce Beograda

Izvor: RTS, 07.Okt.2012

Povodom 97 godina od početka borbi za odbranu Beograda od austrougarske vojske, predstavnici Grada i građani položili su vence kod Spomen kosturnice branilaca Beograda i na grob majora Dragutina Gavrilovića na Novom groblju. ..Predstavnici Grada i građani položili su vence kod Spomen kosturnice...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.