Izvor: Studio B, 07.Okt.2012, 15:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Odata pošta braniocima Beograda 1915. godine
Član Gradskog veća Darko Božić položio je venac kod Spomen-kosturnice branilaca Beograda 1915. godine na Novom groblju, povodom 97 godina od početka borbi za odbranu Beograda u Prvom svetskom ratu.
- Obeležavamo godišnjicu istorijskih borbi koje su počele 5, 6. i 7. oktobra 1915.godine, kada je srpski narod ustao da brani svoje ognjište od Austrougarske imperije. Uvek ćemo se sećati onih koji su branili dostojanstvo Beograda i Srbije i na ovaj način im se oduživati, >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << jer ako zaboravimo našu istoriju zaboravićemo i ceo srpski narod - rekao je Božić.
On je u ime grada vence položio i na grob majora Dragutina Gavrilovića u Aleji zaslužnih građana i na Spomenik braniocima Beograda 1915. godine na Dunavskom keju na Dorćolu.
Sećanje na branioce Beograda
Izvor: RTS, 07.Okt.2012
Povodom 97 godina od početka borbi za odbranu Beograda od austrougarske vojske, predstavnici Grada i građani položili su vence kod Spomen kosturnice branilaca Beograda i na grob majora Dragutina Gavrilovića na Novom groblju. ..Predstavnici Grada i građani položili su vence kod Spomen kosturnice...











