Obeležava se Dan slobode muzike

Izvor: Blic, 02.Mar.2011, 18:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Obeležava se Dan slobode muzike

Koncertom “GRUBB” sutra od 20 sati u Kulturnom centru “Rex“ biće obeležen Dan slobode muzike.

Grupu "GRUBB" čine romski tinejdžeri koji se bave temama vezanim za svoje živote i položaj u društvu.

Njihova muzika predstavlja spoj tradicionalne romske kulture i hip hopa, a bitan deo njihovog performansa je ples.

"GRUBB" priprema mjuzikl koji će u junu izvesti na Džez festivalu u Monteralu.

U svetskoj kampanji obeležavanja Dana slobodne >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << muzike učestvuje nekoliko članica Mreže nezavisnih kulturnih centara Evrope, mnogi muzičari, klubovi, kulturne institucije i mediji.

Cilj kampanje je da se skrene pažnja na muzičare i kompozitore koji nemaju mogućnosti ili prava na slobodu svog umetničkog izraza, kao i one koji su cenzurisani i zatvarani zbog svoje muzike i stihova.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.