Izvor: Kurir, 16.Okt.2010, 09:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
OSTALA BEZ STANA, DŽABA JOJ DIPLOMA FAKULTETA
Milica Opalić (63), koja se nalazila na preliminarnoj listi za dodelu socijalnog stana, šokirana odlukom o promeni kriterijuma za konkurs
Milica Opalić (63), koja je bila na preliminarnoj listi za dodelu 82 socijalna stana, dočekala odluku o promeni kriterijuma za konkurs u potpunom šoku.
Nakon najnovije odluke gradskog veća, u četvrtak je umrla i poslednja nada da će napustiti krov Gerontološkog centra na Karaburmi, gde je smeštena kao socijalni slučaj. >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir <<
- Kada sam čula da su promenili uslove i da fakultetska diploma, koja je nosila najviše bodova, neće uopšte biti bodovana, skoro sam pala u nesvest. To za mene znači samo jedno - posle skoro 40 godina radnog staža u grob ću otići kao beskućnik - navodi ogorčena sugrađanka, koja se nalazila na 80 mestu bivše preliminarne liste.
Zoran Kostić, predsednik komisije za stambena pitanja, ističe da su „u gradu bili svesni da će ona 82 podnosioca zahteva koja su bila na preliminarnoj listi iznad crte biti razočarana", ali da je „taj broj manji od 860 porodica, koje će imati veće šanse da dođu do socijalnog stana".
- Bili smo svesni, ali smo radili na preporuku gradskog zaštitnika prava građana, koji je predložio da se upravo ti socijalno nepravedni kriterijumi, poput bodova za fakultetske diplome, promene. Apsolutne pravde nema, ali je nama kao gradu bitnije da se što većem broju ljudi izađe u susret, jer su u pitanju porodice koje su u socijalnoj nuždi - objašnjava Kostić.
(a. m.)






