Izvor: Politika, 23.Jun.2010, 02:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Na raspustu dvesta vozila GSP-a
Sugrađane će do 1. septembra, do kada traje letnji red vožnje, radnimdanimau špicevimaprevoziti 702 tramvaja, autobusa i trolejbusaGSP-a i 331 vozilo privatnihprevoznika
Gradsko saobraćajno preduzeće već tri dana primenjuje letnji red vožnje, što znači da je na ulicama 20 odsto vozila manje, pa su, kako javljaju naši čitaoci, na linijama prema Banovom brdu, Novom Beogradu i Zemunu primetne nešto veće gužve, a na autobus se čeka desetak minuta duže nego prošle sedmice.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << />
Sugrađane će, do 1. septembra, radnimdanimau špicevimaprevoziti 702 tramvaja, autobusa i trolejbusaGSP-a i 331 vozilo privatnihprevoznika. Subotom će na ulicama biti 747, a nedeljom 674 vozila.
Radoslav Nikolić, generalni direktor Gradsko saobraćajnog preduzeća „Beograd”, kaže da oni postupaju po instrukcijama Direkcije za javni prevoz.
– Ukoliko Direkcija naloži da broj vozila bude smanjen, mi to i uradimo. Procena je da ćemo u narednom periodu, kada u saobraćaju bude 200 vozila manje, troškove smanjiti za četvrtinu, pre svega uštedom energenata – ističe Nikolić. On napominje da je redukovanjem broja autobusa interval dolazaka na stajališta produžen za svega tri, četiri minuta, čak i na dužim linijama kao što su 16 ili 95.
– Procenat ostvarenih polazaka svih vozila javnog prevoza po novom redu vožnje je 99 odsto. Na prigradskim linijama nismo smanjili broj vozila – kaže Radoslav Nikolić, direktor GSP-a.
------------------------------------------------------------
Autobusi za Adu ostali u garaži
Dvadesetak autobusa javnog gradskog prevoza, koji su od ponedeljka iz pet pravaca trebalo da prevoze građane iz različitih delova prestonice do Ade Ciganlije, ostali su u garaži. Zbog kišovitog vremena i niske temperature, nadležni su odlučili da linije za Adu ne saobraćaju dok se meteorološke prilike ne stabilizuju.
D. Spalović
objavljeno: 23/06/2010













