Izvor: Politika, 10.Maj.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Na dva točka u paru
Sportski savez slepih i slabovidih Srbije priredio je juče promotivnu vožnju na tandem biciklima od Sportskog centra "Milan Gale Muškatirović" do Ade Ciganlije.
– Želeli smo da okupimo što veći broj tandem biciklista u Srbiji, da se predstavimo javnosti i pokažemo da i slepi mogu da se bave sportom – istakao je Zoran Igić, generalni sekretar saveza.
Posadu tandem bicikla čine dva člana. Na prednjem sedištu sedi pilot koji upravlja, drugi član je slepi ili slabovidi >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << takmičar, takozvani kopilot. Oba vozača upotrebljavaju jednaku snagu, ali su upravljanje i kočenje povereni vozaču na prednjem sedištu. Ovi bicikli su skupi i koštaju od 150.000 do 180.000 dinara.
– Potrebna nam je pomoć ljudi dobre volje, jer na trkama koje organizujemo vozimo pozajmljene dvotočkaše. Lepo bi bilo da imamo nekoliko koji bi pripadali savezu, a za to su nam potrebne donacije – iskren je Igić.
U Srbiji su takmičarski i rekreativni tandem biciklizam počeli da se razvijaju od 2004. godine.
B. D. P.
[objavljeno: 10.05.2007.]






