Izvor: Studio B, 16.Feb.2013, 13:28 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Manji požar u Muzeju automobila
U Muzeju automobila, u ulici Majke Jevrosime, izbio je manji požar, u kome nije nastala šteta po kulturnu baštinu.
Vatrogasne ekipe brzom intervnecijom ugasile su požar koji je izbio u prostorijama Muzeja automobila u Beogradu, rekla je načelnica Uprave za vandredne situacije Beograda Sanja Žugić Vuksanović.
U požaru koji je izbio oko 11. 30 časova nije bilo povređenih.
"Izgorele su električne instalacije u ormaru. Vatrogasci su uspeli da lokalizuju >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << požar tako da se on nije proširio i ni jedan vredan eksponat nije izgoreo", rekla je Žugić Vuksanović.
Na lice mesta poslata su dva vatrogasna vozila, a požar je gasilo devet vatrogasaca.
Osnivači ovog muzeja su Skupština grada Beograda i aktuelni ministar kulture Bratislav Petković, kolekcionar i vlasnik zbirke istorijski značajnih automobila i arhivske građe o razvoju domaćeg automobilizma.
Muzej je smešten u zgradi "Moderne garaže" u ulici majke Jevrosime, koja je proglašena za kulturno dobro. Izgrađena je 1929. kao prva javna garaža (Centralna garaža) u centru grada, po planovima ruskog arhitekte Valerija Staševskog.







