Izvor: Glas javnosti, 15.Apr.2011, 08:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Linija BG voza od danas do Batajnice
BEOGRAD - Linija "Gradske železnice - BG VOZ novi gradski prevoz" od danas će biti produžena do Batajnice, a do 30. aprila, prevoz za sve kategorije korisnika biće besplatan, saopšteno je iz Gradske uprave.
Voz će na relaciji Pančevački most- Batajnica saobraćati od 6 do 22.30 sati, u intervalima na 15 ili 30 minuta radnim danima, dok će nedeljom i državnim praznikom saobraćati na svakih sat vremena.
Na pomenutoj trasi, voz će imati devet stajališta - Pančevački >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << most, Vukov spomenik, Karađorđev park, Beograd centar, Novi Beograd, Tošin bunar, Zemun, Zemun polje i Batajnica.
Od 1. maja, ta linija biće uključena u integrisani tarifni sistem, što znači da će se za prevoz koristiti sve vrste karata - markice, pojedinačne karte i besplatne karte, koje važe u postojećem tarifnom sistemu.
U cilju povećanja pristupačnosti železničke stanice u Batajnici odnosno Zemunu, za stanovnike iz svih delova tih naselja planirano je uspostavljanje autobuske linije sa brojem 700, kao i delimično produžene trase linija 702, Batajnica - Busije i 703, Batajnica - Ugrinovci u naselju Batajnica, kako bi se i stanovnicima u zoni oko ulice Braće Savić omogućila direktna veza sa železničkom stanicom.
Predviđene su i delimične izmene trase linija 612 i 709, kako bi naselja Galenika, Gornji grad u Zemunu, Zemun polje i Plavi horizonti direktno bila povezana sa železničkom stanicom, navedeno je u saopštenju.











