Izvor: Politika, 13.Jun.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lažna uzbuna na Sajmu
Tri anonimna poziva upozorila da je u upravnoj zgradi postavljena bomba
Naizgled uobičajeni radni dan u upravnoj zgradi Beogradskog sajma prerastao je juče oko 12.25 časova u pravu pometnju posle tri anonimna poziva u kojima je glas sa druge strane telefonske žice obavestio nadležne na Sajmu da je u objektu postavljena bomba. Rukovodioci Sajma nisu rizikovali, niti su se premišljali da li je upozorenje lažno, jer je, kako nezvanično saznajemo od zaposlenih, zgrada uprave >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << ispražnjena za tren oka. Pojedini radnici otišli su kući, dok se deo njih sklonio u ostale hale Sajma, iščekujući da li će policija i KD ekipa uspeti da pronađu eksplozivnu napravu. Stručnjaci su brzo stigli i "pročešljali" upravnu zgradu, ali bombe nije bilo. Ubrzo je ispražnjena i hala broj četiri, a kontradiverziona ekipa proverila je i ostale objekte na Sajmu. Uzbuđenje je vidljivo poraslo i među radnicima u okolnim ugostiteljskim objektima. Kako je objasnila Dobrila Šošić, radnica u grilu, koji gleda na upravnu zgradu, niko naizgled nije ostao ravnodušan na vest da je bomba tu negde.
– Sve se nekako poklopilo sa nevremenom koje je zahvatilo grad. Stuštilo se nevreme, namrgodilo se nebo, a iz upravne zgrade krenuli ljudi da kuljaju napolje. Kažem vam – strašno je bilo. Skupilo se u dvorištu mnoštvo sveta i policije, vetar poče da nosi suncobrane i stolnjake, pa se i mi roštiljdžije rastrčasmo. Odjednom nasta prava zbrka – uzbuđeno je kazivala radnica grila.
Na sreću, posle dojave o podmetnutoj bombi, pripadnici stručnih ekipa nisu pronašli nikakvu eksplozivnu napravu u objektima Sajma, pa se ispostavilo da je uzbuna lažna. Nezvanično se čulo da je policija saznala sa kojeg je telefonskog broja poziv upućen.
D. J.
[objavljeno: 13.06.2007.]





