Izvor: N1 televizija, 23.Jun.2016, 14:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Književnici podržali protest Ne da(vi)mo Beograd
Više od 40 pisaca zajednički je izdalo zbirku poezije i proze "Čiji grad?!", kao vid podrške Inicijativi Ne da(vi)mo Beograd. Celokupan prihod od prodaje biće doniran za "rast neformalne građanske organizacije i organizovanje novih protestnih šetnji", saopštila je Incijativa.
Knjiga sadrži po jednu pesmu ili prozni fragment od 42 autora koji su se priključili zahtevima pokreta "Ne da(vi)mo Beograd". Među autorima su Milena Marković, Marko Pogačar, Slavoljub Stanković, >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << Srđan V. Tešin, Daniel Kovač, Dragoslava Barzut, Alen Bešić i drugi, naveo je portal seecult.org.
Knjiga će biti predstavljena i na osmom izdanju regionalnog književnog festivala Krokodil koji počinje sutra, 24. juna ispred Muzeja istorije Jugoslavije, kada će među gostima biti i predstavnici inicijative "Ne da(vi)mo Beograd".
Inicijativa Ne da(vi)mo Beograd u subotu 25. juna u 18 časova ispred Skupštine grada Beograda organizuje četvrti protest zbog rušenja u Savamali i neutvrđivanja odgovornosti za to.









